Projekt společnosti MERKURO je postaven na jasně daných pravidlech. Za svými instalacemi si stojíme natolik, že jsme schopni vytvořit přiměřený zisk. Kdybychom svou práci nedělali dobře, nebyli bychom toho schopni. A to je záruka pro bytový dům. Jakoukoliv odchylku ve výpočtech nebo chybu při výstavbě zaplatíme my. Proto si vybíráme jen ty nejlepší z nejlepších, aby pro nás kotelny navrhli a postavili. Kvalitní reference jsou pro nás hlavní měřítko.

více o Merkuro spo.s.r.o.

Panelový dům 21. století

Moderní technologie. Obklopují nás na každém kroku. Svět kolem nás se zrychluje, vzdálenosti zkracují. V automobilovém průmyslu jde vývoj mílovými kroky kupředu, testují se autonomní vozidla, elektromobily jsou dnes naprosto běžné. V energetice nám moderní technologie umožňují především šetřit. Nejlevnější energie je ta, kterou nepotřebujete. A v dnešní době, kdy za energie platíme velkou část našich příjmů, je debata o úsporách stále aktuálnější. V kategorii bydlení došlo v minulých letech k velkému posunu. Lidé pochopili, že lépe se proti chladu a teplu ubrání díky izolaci. Mnoho energie se také ušetří nákupem spotřebičů s nízkou spotřebou. Přesto to bývá spíše doménou nové výstavby rodinných domů. Musí tomu tak být? Proč např. obyvatelé panelových domů platí za teplo stále stejně, když do úspory v podobě izolace investovali nemalé prostředky? Neexistuje řešení, které by zmiňované moderní technologie zapracovalo do stávající zástavby?

Představte si panelový dům, kde si teplo vyrábíte sami a nepotřebujete, aby vám je někdo dodával z desítky kilometrů vzdálených zdrojů. Představte si dům, kdy si elektrickou energii pro své byty vyrábíte zdarma ze Slunce. Představte si, že si tuto energii můžete uložit a vzít si ji, když to bude nejefektivnější. V naší společnosti si myslíme, že takto by měl vypadat každý bytový dům 21. století. Všechny moderní technologie však musí splňovat jedno důležité kritérium. A tím je ekonomika. A teď si představte, že nepotřebujete jedinou korunu k tomu, abyste toto všechno mohli mít. My víme jak. Umíme jednotlivé technologie dát do souvislostí a výsledkem jsou vaše nulové pořizovací náklady. Zdá se vám to nemožné? Dejte nám šanci vám tento unikátní projekt představit.

V každém následujícím čísle magazínu Výbor Vás provedeme potenciální realizací takového domu a detailně popíšeme jednotlivé fáze projektu.

Fáze 1. Vybudování lokální kotelny na náklady společnosti MERKURO

Fáze 2. Sloučení jističů jednotlivých bytů do jednoho většího

Fáze 3. Výstavba fotovoltaické elektrárny na střeše bytového domu.

Fáze 4. Investice do domovních baterií, které dokážou uskladnit energie ze sítě i vaší střešní elektrárny.

Fáze 5. Po 20ti letech přechází nově repasovaná kotelna plně do vlastnictví domu za 1 Kč.