Společnost MERKURO od r. 2003 patří mezi úzkou skupinu výrobců hřebíků se zaměřením na palety. Nabízíme hřebíky do automatických linek i hřebíky ve svitku, používaných v pneumatických pistolích. Kromě této hlavní činnosti jsme nově zařadili do našeho sortimentu lisované paletové špalky.

více o technologii

Linka na výrobu lisovaných paletových přířezů

Pro výrobu dřevěných přepravních palet jsou nezbytné paletové přířezy a hřebíky. Společnost MERKURO od r. 2003 patří mezi úzkou skupinu výrobců hřebíků se zaměřením na palety. Nabízíme hřebíky do automatických linek i hřebíky ve svitku, používaných v pneumatických pistolích. Kromě této hlavní činnosti jsme nově zařadili do našeho sortimentu lisované paletové špalky.

V roce 2016 jsme se stali výhradními dovozci automatických linek na výrobu dřevených hranolů z pilin.

Automatická linka na výrobu dřevěných hranolů nabízí skvělou příležitost využít odpad dřevařské výroby pro další zpracování a produkci velmi poptávaného zboží v podobě paletových přířezů. Linka je vhodná především pro výrobce palet, kteří jsou schopni vyrobené hranoly využít přímo ve své společnosti.

Lídrem v tomto segmentu je bezesporu společnost Euroblock, která se tomuto odvětví věnuje více než 40 let. Model je velice vstřícný k životnímu prostředí, jelikož se stávající dřevní hmota dá velice úspěšně recyklovat a vrátit zpět do výrobního procesu. Jak uvádí analýza, touto metodou ušetříme průměrně 1,5 miliónů kubíků dřevní hmoty.

Technické parametry:

Linka se skládá ze tří základních komponentů. Sušička pilin, lepidlová míchačka a samotná lisovací linka.


Sušička pilin

Příkon ventilátoru 7,5 kW
2 motory šnekových dopravníků každý 1,1 kW
Hmotnost 1500 kg
Kapacita výroby 800 kg / hod


Lepidlová míchačka

Hmotnost 350 kg
Příkon motoru 7,5 kW


Lisovací linka na výrobu hranoů z pilin

4 - 6 lisovacích hlav
Příkon 11 kW
Kapacita výroby minimálně 2 m3 hranolů za 8 hod
Digitální ovládací panel
2 zkracovací pily s příkonem 0,7 kW
Hmotnost 1800 kg


Profesionální drtič z dřevní hmoty na piliny

Stroje na drcení dřeva jsou navrženy a vyvíjeny dle požadavků průmyslu ve vysokých výkonech a s možností nastavení frakce výsledného materiálu od 1 do 8 mm.

Model 1000
Kapacita výroby 2,5 tuny pilin za hodinu
Výkon motoru 83 kW
Hmotnost 800 kg
Množství nožů 8


Výrobky:

Hranoly z výrobní linky splňují veškeré normy nutné pro výrobu palety včetně palety EURO. Hranoly jsou dokonalé hladké a díky na míru přizpůsobené formě jsou včetně ořezů hran. Odpadá také jeden z nešvarů výrobců palet a to jsou malé odřezky na hranách při výrobě klasickou metodou z dřevní hmoty.

Hranoly mají vysokou pevnost v tlaku.

Na začátek stránky